Jesteśmy od wielu lat czynnymi działaczami w polskim Ruchu Rycerskim i postanowiliśmy świadczyć zawodowe usługi rozrywkowo-artystyczne.
Należąc do siedleckiego Bractwa Rycerskiego często braliśmy udział w turniejach i wszelakich imprezach o charakterze średniowiecznym, zarówno w kraju jak i za granicą (Czechy, Białoruś, Rosja, Ukraina).
Jako miłośnicy historii Średniowiecza wciąż zgłębiamy naszą wiedzę w tymże kierunku. Prowadzimy regularne treningi walki mieczem, szablą, włócznią i inną bronią białą podnosząc nasze umiejętności w tej dziedzinie.
Nie ograniczamy się jednak jedynie do walki, ale rozwijamy się także w innych dziedzinach jak łucznictwo, pokazy ognia, zaczynamy także jazdę konną, co niewątpliwie uatrakcyjni naszą ofertę.
Ostatnio przyznano nam dofinansowanie ze środków unijnych, dzięki czemu wzbogacimy naszą ofertę o nowe i bardzo spektakularne atrakcje.
Naszą działalność została prawnie zarejestrowana i jako zawodowi artyści - wojownicy możemy formalnie rozliczać sie z naszymi klientami, co powinno ułatwić współpracę.
Naszą nazwę zapożyczyliśmy z historii starożytnej.
Abstrahując od działalności rozrywkowo-historycznej, nasza dość nietypowa profesja wiąże się z najmowaniem nas na imprezy o różnorakim charakterze. Dlatego uważamy się za współczesnych najemników.
Karia, w starożytności to kraina leżąca w południowo-zachodniej Azji Mniejszej (obecnie Turcja).
W Starożytności za jednych z lepszych najemników uważano lud zamieszkujący krainę Karię. Karyjczycy byli także cenieni jako doskonali żołnierze. Długo zachowali swój język i kulturę.
Nasza oferta przewiduje:
1. Pojedynek bojowy - walka 2 wojowników na broń białą:
a) miecz (krótki, długi)
b) włócznia
c) arabskie szable i bułaty
d) topory
c) buzdygany, glewie, kiścienie itp.
2. Walki grupowe - potyczka kilku lub kilkunastu wojowników (rycerzy).
2. Scenki rodzajowe (gra aktorska z elementami walki).
3. Opis uzbrojenia – możliwość zapoznania się z eksponatami.
4. Opowieści historyczne.
5. Stół staropolski (opcja) – poczęstunek i opowieści o średniowiecznych potrawach i przekąskach.
6. Nauka podstawowych umiejętności walka mieczem.
7. Grupowe potyczki rycerzy
8. Taniec miecza
9. Organizowanie obozów integracyjnych z zachowaniem klimatu staropolskiego..
10. Walka z rycerzem.
11. Zabawy plebejskie (zabawy i konkurencje wytzrymałościowo – zręcznościowe).
12. Tańce średniowieczne, renesansowe, barokowe (opcja).
13. Pokazy konne (opcja).
14. Pokazy tańca z ogniem
Wszystkie atrakcje odbywaja się przy klimatycznej muzyce folkowe z okresu Średniowiecza, dla zainteresowanych możemy także przyjechać z folkowym zespołem muzycznym.
Organizujemy także w sezonie wiosenno-letnim, tematyczne obozy integracyjne z zachowaniem klimatu średniowiecznego. Obóz jest rozbity pod ruinami zamku -zbrojowni w Liwie (pod Węgrowem) nad rzeczką Liwiec lub w Korczewie w cieniu drzew zespołu pałacowego nad Bugiem.
W ramach naszej działalności współpracujemy z placówkami edukacyjno-wychowawczymi w celu propagowania patriotyzmu oraz innch ważnych wartości wśród młodzieży.
Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.karyjczycy.vel.pl
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.